Gyógyszergyártók adománya a kolontáriakért

2011. február 9.

Az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete ünnepélyes keretek között adta át az Egyesülethez tartozó tagvállalatok és azok munkatársai által összegyűjtött több mint 23 millió forintos adományát a Magyar Ökumenikus Segélyszervezetnek. A támogatásnak köszönhetően a Segélyszervezet a vörösiszap katasztrófa sújtotta település művelődési házát újítja fel.

„Régen egy közös munka befejezésének a megünneplése, vagy a kukoricatördelés is jó alkalmat jelentett arra, hogy a falubeliek összejöhessenek. A fonót később a művelődési ház váltotta fel a falvakban, s máig is minden, ami közös, s ami közösséget jelent egy faluban, az a művelődési ház” – mondta Lévai Anikó, a Segélyszervezet jószolgálati nagykövete. A Segélyszervezet és jómaga is sok katasztrófát látott már, és jól látták, hogy a bajban az embereknek még nagyobb igényük volt arra, hogy együtt lehessenek – általában a közösségi házakban. Ezért is mérhetetlenül fontos tehát az a segítség, amelyet az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete nyújt a kolontáriaknak, s pénzadományukból a Segélyszervezet újjáépítheti a falu megrongálódott művelődési házát. Az októberben történt vörösiszap katasztrófa nyomán rendkívüli összefogás jött létre hazánkban, és a cégek társadalmi szerepvállalásának fontossága is nyilvánvalóvá válik az ilyen jelentős katasztrófák kapcsán.

Szolyák Tamás, az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének elnöke elmondta, hogy az Egyesület huszonöt kutatás- és fejlesztésorientált tagvállalata számára a magyar emberek egészségi állapotának javításán túl különösen fontos a társadalmi szerepvállalás. Látva a vörösiszap-katasztrófát a tagvállalatok és dolgozóik azonnal gyűjtésbe fogtak azért, hogy segítségére lehessenek a bajbajutott falubelieknek, s a dolgozóik kétkezi, közhasznú munkával is segíteni szeretnék a közösségi ház felújítását. Mivel az Egyesületnek fontos volt, hogy a felajánlott segítségük professzionális módon jusson el a rászorult kolontáriaknak, és jól szervezett munkában épüljön újjá a művelődési ház, ezért úgy gondolták, hogy a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet közbenjárását kérik.

Lehel László, a Segélyszervezet elnök-igazgatója köszönetet mondott az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének a kiemelkedő adományért, és örömét fejezte ki, hogy csatlakoztak az Ökumenikus Segélyszervezet gyémánt fokozatú támogatóihoz, s hozzáfűzte: az Egyesület ezzel az adománnyal a vörösiszap-katasztrófa károsultjait megsegítő program legnagyobb szponzora lett.

Az eseményen ott volt Tili Károly, Kolontár polgármestere is, aki elmondta: az Egyesület által felajánlott segítség az ő 850 lelket számláló falujuk egy éves költségvetésének egyharmadát teszi ki, és ezért is óriási dolog az, amit az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének vállalatai és dolgozói tettek. Egyetlen polgármester sem tudhatja pontosan azt, hogy mit kell tenni egy katasztrófa után az övéiért, nem úgy az Ökumenikus Segélyszervezet, akik már a második napon ott voltak a katasztrófa helyszínén, és húsz éves tapasztalattal a hátuk mögött azóta is nagy segítségére vannak a falu lakóinak.

A 2010. októberében történt katasztrófát követően a kolontári művelődési házban tárolták az adományokat. Ezek jelentős részét január végéig kiosztották, így megkezdődhet a számos közösségi eseménynek helyszínét adó intézmény rendbetétele és korszerűsítése. Az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének támogatásával az Ökumenikus Segélyszervezet - az önkormányzattal együttműködve - nemcsak az épület külső és belső felújítását végzi el, hanem napkollektorokat szerel fel, korszerűsíti a fűtésrendszert és a szigetelést, valamint a művelődési ház valamennyi szolgáltatása elérhetővé válik majd mozgássérült látogatók számára is.

A felújítás mellett a Segélyszervezet fontosnak tartja, hogy a szörnyű katasztrófát átélt kolontári lakosok az eddiginél jobban felszerelt és modernebb intézményt kapjanak. Ezért a közösségi alkalmak szervezését elősegítendő új fény- és világítástechnika kerül beépítésre. A teljesen felújított intézmény így megfelelő körülményeket teremt többek között mentál-pszichológiai vizsgálatok elvégzéséhez, egészségügyi felvilágosító előadások, baba-mama klub, nyugdíjas klub, képző- és zeneművészeti önképzőkör, valamint tánckör megtartásához. A művelődési házban egy öltözővel és zuhanyzóval kiegészített, fitneszgépekkel is felszerelt edzőterem is helyet kap.


(orbanviktor.hu)
 

« vissza

Zeneakadémiai hangversennyel zárult a Reconnections nevű izraeli-magyar zenei együttműködés idei egyhetes workshopja, amelyet a Jeruzsálemi Zene- és Táncakadémia, valamint a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem immár negyedik alkalommal rendezett meg.
Emléktáblát avattak Zumbok Ferenc, a Zala Megyei Bíróság egykori tanácselnöke, a Fővárosi Cégbíróság vezetője, majd a Sándor-palota, a Várkert Bazár és a fertődi kastély újjáépítéséért felelős kormánybiztos tiszteletére Zalaegerszegen.
A Magyarországtól legtávolabb élő magyar népcsoport, a csángók idén huszadik alkalommal mutatták be a Csángó bálon saját táncaikat, énekeiket, történeteiket, az est csángó műsorvezetője pedig elmondta: számukra nagy erőt ad a küzdelmes hétköznapjaikban az a figyelem és törődés, amelyet az óhazából kapnak.


  • Orbán Viktor, 52 éves
  • Jogász, tanulmányait az ELTE-n végezte. Oxfordban politikai filozófiát hallgatott.
  • Nős, felesége Lévai Anikó
  • Öt gyermekük van: Ráhel, Gáspár, Sára, Róza, Flóra
  • A Fidesz elnöke, a Kereszténydemokrata Internacionálé alelnöke

Tovább

© Minden jog fenntartva, 2010