Ilyen volt az év legnagyobb magyar esküvője

2015. április 24.

Óriási sikerrel mutatták be Novák Ferenc legendás táncelőadásának felújított változatát a Papp László Sportarénában. A Magyar Menyegző Novák Eszter rendezésében, 6 táncegyüttes több mint 300 táncosának közreműködésével valósult meg. A nézők között Lévai Anikó is ott volt.

Az U alakú, közel 4500 férőhelyet biztosító nézőtér zsúfolásig megtelt, a 940 m²-es színpadon és 900 m²  műfűvel borított felületen 36 folyóméter  asztal, és 70 fm ülőalkalmatosság is a lakodalom kelléke volt. A látvány fokozására 144 m² LED falat használtak, melyen élőkép és Korniss Péter fotói is megjelentek. Az előadáshoz szükséges 176 lámpát 10 órán keresztül emelték a levegőbe, emellett majdnem 100 darab hangfalat használtak fel a tökéletes hangzás érdekében. Fontos eleme volt az estnek a pirotechnika: a gyertyák, fáklyák, és a tűzzel való játék.

Már a szereplők kiválasztása is rendhagyó módon zajlott. A Kultúrpart felületén március 31-től április 11-ig lehetett szavazni 4 különböző kategóriában: az ifjú pár, a nyoszolyólány, a vőfély, és a muzsikus lélek közönség kedvencére. A jelöltek a korábbi Fölszállott a páva verseny döntősei és középdöntősei közül kerültek ki. Az ifjú pár kategóriában Herczeg Hajnalka Anikó és Hajdara Tamás valamint Kaszai Lili és Fundák Kristóf, a nyoszolyólány kategóriában Csizmadia Anna, Kacsó Hanga Borbála és Kubinyi Júlia, a vőfély kategóriában Balogh Károly, Okányi Mihály, a muzsikus lélek kategóriában pedig Krajcsó Bence és Salamon Soma indult.

A játékra több mint 5000 szavazat érkezett, a legnépszerűbb pár a Herczeg – Hajdara páros, a nyoszolyólány Kubinyi Júlia, a vőfély Balogh Károly, a muzsikus lélek pedig Krajcsó Bence lett. A játékmester szerepében Novák Pétert láthattuk, aki magyar-magyar tolmácsként segített beavatni a nézőt a hagyományos kifejezések sokszínű világába, hogy mindig pontosan értsük, mi is történik éppen a színpadon.

A lagzin 15 féle népviselet jelent meg, a mérnöki pontossággal szerkesztett térformákkal különlegesen díszes és színes kavalkádot alkotva. A szekéren érkező vőfélyek és csapatnyi gyermekszereplő mellett élőzene tette teljessé az élményt: Pál Lajos harmonikajátéka, Pál István Szalonna és együttese, valamint a Katasztrófavédelem fúvószenekarán kívül Csizmadia Anna, Herczku Ágnes, Kacsó Hanga Borbála, Kubinyi Júlia, Pál Eszter és Szvorák Katalin énekhangja csendült fel a hatalmas térben.

Aki korábban már járatos volt a magyar néphagyomány és folklór világában, annak az eddigiektől eltérő, páratlan élményben lehetett része. Azok számára pedig, akik csak most ismerkednek a műfajjal, ez az előadás egészen kivételes és nagyszerű lehetőséget nyújtott arra, hogy betekintést nyerjenek ebbe az igazán különleges és kulturálisan gazdag világba.

 

(kulturpart.hu – orbanviktor.hu)

« vissza

Zeneakadémiai hangversennyel zárult a Reconnections nevű izraeli-magyar zenei együttműködés idei egyhetes workshopja, amelyet a Jeruzsálemi Zene- és Táncakadémia, valamint a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem immár negyedik alkalommal rendezett meg.
Emléktáblát avattak Zumbok Ferenc, a Zala Megyei Bíróság egykori tanácselnöke, a Fővárosi Cégbíróság vezetője, majd a Sándor-palota, a Várkert Bazár és a fertődi kastély újjáépítéséért felelős kormánybiztos tiszteletére Zalaegerszegen.
A Magyarországtól legtávolabb élő magyar népcsoport, a csángók idén huszadik alkalommal mutatták be a Csángó bálon saját táncaikat, énekeiket, történeteiket, az est csángó műsorvezetője pedig elmondta: számukra nagy erőt ad a küzdelmes hétköznapjaikban az a figyelem és törődés, amelyet az óhazából kapnak.


  • Orbán Viktor, 52 éves
  • Jogász, tanulmányait az ELTE-n végezte. Oxfordban politikai filozófiát hallgatott.
  • Nős, felesége Lévai Anikó
  • Öt gyermekük van: Ráhel, Gáspár, Sára, Róza, Flóra
  • A Fidesz elnöke, a Kereszténydemokrata Internacionálé alelnöke

Tovább

© Minden jog fenntartva, 2010