Női kiválóság

2011. november 9.

Az Amerikai Kereskedelmi Kamara (AmCham) az idén másodszor adta át a Női Kiválósági Díjat. A zsűri ezúttal Szűts Ildikót, az OTP kommunikációs igazgatóját, a Magyar Posta korábbi vezérigazgatóját ítélte a legjobb női vezetőnek.

 


A díj olyan nők teljesítményét ismeri el, akik szakmájukban és magánéletükben is sikeresek és mások számára is példamutató, inspiráló életet élnek. A kampány látványvilága is ezt az összetett szerepkört és a kiemelt vezető szerepet jelenítette meg egy igencsak feminin jelképrendszeren, egy női cipős-szekrényen keresztül. A „Minden sikeres női vezető mögött van jó néhány pár cipő” vezérmondat megfordítva is igaz: minden cipő mögött ott a nő; a kimagasló női vezető pedig nemcsak a szerepeivel, feladataival él együtt, hanem egy csapatot finom női beleérző képességgel, de következetesen és hatékonyan vezetni, motiválni képes példamutató, irányító személyiség. A díj tehát ebben az értelemben nem pusztán "karrier-díj".
 
A kitüntetést a Morgan Stanley kezdeményezte, amely 2007 óta a konferencia támogatója. Az ötletet a hongkongi AmCham és az ottani Morgan Stanley hasonló közös elismerése adta. A magyar és a hongkongi program között az a fő különbség, hogy a magyar nem pusztán az üzleti sikerekre fektet hangsúlyt, hanem a teljes embert, életutat és harmóniát díjazza. A kitüntetésre nyár óta lehetett jelölni olyan vezető szerepben dolgozó hölgyeket, akik mások számára is példát mutathatnak, legyen szó egy cég irányításáról, egy úttörő vállalkozás sikerre viteléről, vagy akár a non-profit, illetve a tudományos életben betöltött irányító szerepről.
 
Az idén, csakúgy, mint tavaly, ötvenkét jelölés érkezett a pályázatra az ország számos városából, s végül öt hölgy került a döntőbe: Király Júlia, a Magyar Nemzeti Bank alelnöke; Matheidesz Réka, a WAMP alapítója és ügyvezető igazgatója; Patzauer Éva, a Csodalámpa Alapítvány alapítója és ügyvezetője; Sándorné Kriszt Éva, a Budapesti Gazdasági Főiskola rektora, és Szűts Ildikó, az OTP Bank vezérigazgatói tanácsadója és kommunikációs igazgatója.
 
A díjat november 8-án adták át az AmCham V. Esélyegyenlőségi konferenciáján, a Hilton Hotelben. A konferencián Lévai Anikó a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet jószolgálati nagykövete is részt vett, s az „Önkéntesség éve” kapcsán a segélyszervezetben huszonegy éve folyó önkéntes munkáról tartott előadást.
 
A Női Kiválóság díjat idén Szőts Ildikó nyerte el, a négy további döntőst pedig egy-egy oklevéllel és egy egyedi, névreszóló rekavago táska átnyújtásával köszöntöttek. A díj nyertesének Vágó Réka magyar cipő designer készít egy pár egyedi, személyre szabott cipőt, illetve az öt döntős a Franklin Covey jóvoltából részt vehet egy Leadership tréningen.
 
Szűts Ildikó a Magyar Postánál eltöltött évei alatt, az 1990-es évek elejétől magas szakmai színvonalon és nagy empátiával dolgozta ki és vezette be az addig ismeretlen humán erőforrás-menedzsment és szervezetfejlesztési modelleket és a humán kontrolling rendszert. Az érdekképviseletekkel való együttműködés során páratlan konfliktuskezelési és tárgyalási sikereket ért el, válságos periódusokban is végig megőrizve a munkabékét. A nehéz feladatokat nagy érzékenységgel, ugyanakkor megfelelő humorérzékkel párosítva sikeresen oldotta meg. Vezetése alatt a Magyar Posta nem szorult állami támogatásra, és a HR szervezete számos nemzetközi díjat nyert. Jelenleg az OTP Bank kommunikációs igazgatójaként tevékenykedik, munkásságával ott is példát állítva a fiatal női vezetők számára.

 
(amcham.hu – orbanviktor.hu)


 
 

« vissza

Zeneakadémiai hangversennyel zárult a Reconnections nevű izraeli-magyar zenei együttműködés idei egyhetes workshopja, amelyet a Jeruzsálemi Zene- és Táncakadémia, valamint a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem immár negyedik alkalommal rendezett meg.
Emléktáblát avattak Zumbok Ferenc, a Zala Megyei Bíróság egykori tanácselnöke, a Fővárosi Cégbíróság vezetője, majd a Sándor-palota, a Várkert Bazár és a fertődi kastély újjáépítéséért felelős kormánybiztos tiszteletére Zalaegerszegen.
A Magyarországtól legtávolabb élő magyar népcsoport, a csángók idén huszadik alkalommal mutatták be a Csángó bálon saját táncaikat, énekeiket, történeteiket, az est csángó műsorvezetője pedig elmondta: számukra nagy erőt ad a küzdelmes hétköznapjaikban az a figyelem és törődés, amelyet az óhazából kapnak.


  • Orbán Viktor, 52 éves
  • Jogász, tanulmányait az ELTE-n végezte. Oxfordban politikai filozófiát hallgatott.
  • Nős, felesége Lévai Anikó
  • Öt gyermekük van: Ráhel, Gáspár, Sára, Róza, Flóra
  • A Fidesz elnöke, a Kereszténydemokrata Internacionálé alelnöke

Tovább

© Minden jog fenntartva, 2010