Volt szakkollégisták találkozója a Bibóban

2011. szeptember 11.

Lehullott a lepel, a Ménesi út 12. alatti egyetemi épület falára szeptember 10-én délután új emléktábla került. Az arra sétálók a következőt olvashatják rajta: „A szabadságszerető ember bízik a közösség erejében. Bibó István (1911–1979) Születésének centenáriumán állíttatta a Bibó István Szakkollégium egykori és jelenlegi tagjainak, barátainak közössége.”

 

Az Öregbibós Találkozó keretében jelenlegi és volt szakkollégisták együtt avatták fel az emléktáblát a Szakkollégium névadójának tiszteletére, Bibó István születésének 100. évfordulóján. A megnyitón köszöntőt mondott dr. Borsodi Csaba, az egyetem oktatási és tanulmányi ügyekért felelős rektor-helyettese, és dr. Király Miklós, az Állam- és Jogtudományi Kar dékánja. Beszédeikben kihangsúlyozták a tehetséggondozás fontosságát, a Kar és a Szakkollégium együttműködésének jelentőségét. Az emléktáblát tervező képzőművészek - Pécsi L. Dániel és Sárpátki Zoltán – Bibó István jelentős felismeréseiről osztották meg gondolataikat a résztvevőkkel.
 
A Szakkollégium alapító igazgatója, dr. Stumpf István alkotmánybíró, és az alapító szakkollégisták képviseletében dr. Szájer József európai parlamenti képviselő a Szakkollégium névválasztásának történetét idézte fel. A mai szakkollégista generáció bibói gondolatokhoz és életműhöz fűződő szerves kapcsolatának kihangsúlyozása után az emléktáblát Tiba Márton, a Szakkollégium választmányi elnöke és dr. Pozsár-Szentmiklósy Zoltán igazgató leplezte le. A Szakkollégium születésnapi tortáját az intézmény alapításában kiemelkedő szerepet játszó oktatók, Kéri László és dr. Kukorelli István vágták fel. A rendezvényen Lévai Anikó, a Bibó Szakkollégium egyik hajdani alapítója is részt vett.
 
A találkozó a közösség életében különleges jelentőségű volt, hiszen azon ritka alkalmak egyike, amikor az idén 28 éves Szakkollégium történetének minden szereplője – alapítók, igazgatók, egykori és mai szakkollégisták, oktatók, támogatók, családtagok és barátok – egy egész napos, kötetlen rendezvény keretében idézhették fel a legemlékezetesebb pillanatokat. A programot hagyományosan labdarúgó torna, kerti bográcsozás, borkóstoló, filmvetítés, régi fényképekből, szakkollégiumi relikviákból rendezett kiállítás színesítette.
 
(ajk.elte.hu – orbanviktor.hu)

Az eseményről készült képriport a Fotógalériában tekinthető meg.


 

« vissza

Zeneakadémiai hangversennyel zárult a Reconnections nevű izraeli-magyar zenei együttműködés idei egyhetes workshopja, amelyet a Jeruzsálemi Zene- és Táncakadémia, valamint a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem immár negyedik alkalommal rendezett meg.
Emléktáblát avattak Zumbok Ferenc, a Zala Megyei Bíróság egykori tanácselnöke, a Fővárosi Cégbíróság vezetője, majd a Sándor-palota, a Várkert Bazár és a fertődi kastély újjáépítéséért felelős kormánybiztos tiszteletére Zalaegerszegen.
A Magyarországtól legtávolabb élő magyar népcsoport, a csángók idén huszadik alkalommal mutatták be a Csángó bálon saját táncaikat, énekeiket, történeteiket, az est csángó műsorvezetője pedig elmondta: számukra nagy erőt ad a küzdelmes hétköznapjaikban az a figyelem és törődés, amelyet az óhazából kapnak.


  • Orbán Viktor, 52 éves
  • Jogász, tanulmányait az ELTE-n végezte. Oxfordban politikai filozófiát hallgatott.
  • Nős, felesége Lévai Anikó
  • Öt gyermekük van: Ráhel, Gáspár, Sára, Róza, Flóra
  • A Fidesz elnöke, a Kereszténydemokrata Internacionálé alelnöke

Tovább

© Minden jog fenntartva, 2010